Inlagd västeråsgurka

Varje, Mat, Tips för att spara pengar

Idag hittade jag på Willys västeråsgurka som kostade 16,90kr kg. Jag köpte 1kg och halvt och vi gjorde direkt inlagd. Det är så gött, om man tänker att en liten burk kostar 14kr ( den bulligaste) man förstår hur mycket man kan spara. Det är inte bara det utan det är kul att göra saker själv och det är mycket mer hälsosamt.

Gillar

Kommentarer

Sandrasjoberg
Sandrasjoberg,
Ingajohansson
Ingajohansson,
Vi har i landet men de är inte frdiga ännu 🥒
nouw.com/ingajohansson
StenhagenBettan
StenhagenBettan,
Så gott att ha och ta fram
nouw.com/stenhagenbettan
Enitalienareisverige
Enitalienareisverige,
Millasmat
Millasmat,
Susann,
Så gott och extra gott när en gjort det själv. 👍🏾😊
zinnie.se
VeraLynn
VeraLynn,
Mmmm, en skive brød med leverpostei toppet med sylteagurk...... O så gødt 🥰
nouw.com/veralynn
Enitalienareisverige
Enitalienareisverige,
Ja otroligt gott 😃
nouw.com/enitalienareisverige

Instagram